İstanbul
DOLAR33
EURO36
ALTIN2550

Petek Temizliği

Petek Temizliği
  • Firma Adı: Petek Temizliği
  • Yetkili: Su tesisatçısı
  • Telefon: 02165058441
  • Faks: 02165058441
  • Web: https://www.ekiptesisat.com/
  • Mail: uskudar@gmail.com
  • Şehir: İstanbul
  • İlçe: Abana
  • Adres: Yavuztürk, Karadeniz Cd. 5/A D:1, 34690 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

İstanbul Petek Temizliği ile Daha Sıcak Bir Yaşam Mümkün!

Kış aylarının gelmesi ile birlikte açılan petekler ortamın sıcaklık dengesini koruyarak bireylerin daha istenen bir düzeyde yaşamasını sağlamaktadır. Peteklerin oluşumu ile birlikte ısınma sorunu kısmen daha iyi sonuçlara ulaşır. Ekstra bir çaba harcamaksızın ısınma ihtiyacı böylece karşılanmış olur. Bireyler düzenli petek temizliği yaptırdığındaysa daha iyi sonuçlar elde edebilir. Ekip tesisatPetek temizliği, her alanda oluşturulan temizlik kadar önemlidir. Ancak bu malzemenin temizliği gündelik olarak yapılan temizliklerden ayrılır. Peteğin çalışma mantığı kombiden gelen sıcak su ile ortama sıcak bir hava dalgası yaymaktır. Gerekli durum petek içerisinde sağlanmadığı müddetçe ortamda ne kadar kombi derecesini yükseltseniz dahi sağlanamaz. Petek üzerinde gerçekleştirilecek profesyonel petek temizliği bu noktada bireylere kolaylık sağlayacaktır. Yapılması gereken temizlik güvenilir firmalar tercih edilerek gerçekleştirilebilir. Bireysel olarak yapılması çok da önerilmemektedir. Herhangi yanlış bir uygulama sonrası petek yerine oturtulamayacağı gibi kapatılamaya da bilir. Bundan dolayı işi bilen kişilere bırakılması önemlidir.

Petek temizleme Petek Temizliğinin Önemi

Temizliğin çalışan sistemler üzerinde etkisi inanılmaz büyüktür. Isıtma alanında kullanılan petek temizliği de bu noktada kişilere sağlayacağı birçok fırsat bulunmaktadır. Isıtma sistemi istenen düzeyde çalışılabilmesi için belirli periyotlar çerçevesinde kişilerin özellikle kış mevsimi öncesi petek temizliğini gerçekleştirmesi önerilir.

Petek temizliği gerçekleştirildiği müddetçe gerekli bakımları sürekli olarak yapılmaktadır. Bu bakımlar ne işe yarar? Bakımları sağlanan peteklerin alacağı sıcak suyu sürekli olarak sistemde de döndürmesi mümkün olur. Bu sayede kombi sisteminde devresel atmalar, su akıtma ve kaybı yaşanmaz. Petek bakımı kombinin de doğru çalışmasında etkili olmaktadır. Daha sıcak bir ev olmasını kim istemez ki? Kombinizin derecesini yükselttiğiniz halde eviniz istenen düzeyde ısınmıyorsa ve peteklere bakım yaptırmadıysanız mutlaka bu olayı ciddiye almalısınız. Petek temizliği kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Ustaların elinde gerçekleştirildiğinde oldukça basit bir işlem olmaktadır. Bu basit işlemi gerçekleştirdiğinizde ise daha düşük derecelerde daha iyi ısınma elde edebilirsiniz.

İstanbul Yerden Isıtma Tesisat Temizliği ve Bakımı

İstanbul yerden ısıtma tesisat temizliği ve bakımı profesyonel firmalarca yapılmaktadır.Yerden ısıtma sistemi içindeki çamurlaşma temizleme makineleri ile kolaylıkla temizlenmektedir. Temizleme işlemi her oda için ayrı ayrı yapıldığından borularda çamurlaşma kalmamaktadır. Bunun yanı sıra özel kimyasallar ile de yerden ısıtma sistemi temizlenebilmektedir. Bu kimyasallar sayesinde boruların içinde oluşan kireç gibi maddeler yok edilir. Yerden ısıtma sisteminin temizliği çok önemlidir. Bu sayede sıcak su, borular içinde rahat hareket edebildiğinden daha yüksek performanslı ısıtma sağlanır ve yakıttan tasarruf edilir. İyi bir ısıtma yöntemi olan yerden ısıtma yönteminde boruların temizliği ısınma açısından çok önemlidir. Yerden ısıtma temizliği

Yerden Isıtma Tesisata Temizleme

Yerden ısıtma sistemlerinde oluşan çamurlu su aslında oluşan bakterilerden ibarettir. Yerden ısıtma sistemlerinde sıcaklık 55 derecenin üzerine çıkarılmaz. Bu nedenle boru içinde yerleşerek üreyen bakteriler. Bir süre sonra çoğalarak boruyu tıkarlar ve bulundukları yerin ısınmamasına neden olurlar. Koloni şeklinde üreyen bu bakteriler zamanla yayılarak tüm tesisata yerleşir. Hatta kombiye kadar ulaşır ve kombilerde arızalara neden olurlar. 70 derece ısıda bu bakteriler ölürler. Bu nedenle radyatör peteği olan tesisatlarda bu bakteriler görülmez. Yerden ısıtma temizleme makinesi yerden ısıtma sistemlerinde kullanılabildiği gibi petek temizliğinde de kullanılabilir. Ancak, hem hava, hem de suyu birbirine karıştırarak temizlediği için yerden ısıtmalı sistemlerde % 100 temizlik sağlamaktadır.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemleri bir giriş ve bir çıkış hortumu olmak üzere çok basit bir düzeneğe sahiptir. Bu hortumlar bir kolektöre bağlıdır ve hortumların içinden geçen sıcak su önce zemini ısıtır ve daha sonra sıcaklığı yukarı doğru verir. Kombi tarafından ısıtılan su kombinin pompası yardımıyla tesisat borularından geçerek kolektöre iletilir. Burada kolektör, her odaya ısıyı eşit miktarda dağıtmakla yükümlüdür. Kolektörün üzerinde her odanın ayrı ayrı vanası bulunmaktadır. Bu sayede bazı odaların vanası kapatılarak, diğer odaların daha verimli ısınması sağlanabilir. Zamanla bu tesisatın içinde oluşan kireçlenme ve çamurlaşma sonucu boru çapı daralır ve tıkanıklıklara neden olur. Makine ile yerden ısıtma sistemi temizliği yapan firmalardan destek alınarak bu sorun çözülebilir

Kısa Sürede Profesyonel İşlemler ile Petek Temizliği İmkânı

Petek temizliği denildiğinde akıllara saatlerce süren bir işlem gelebilir. Ancak bu durum Ekip Tesisat firmamız tarafından gerçekleştirildiğinde o kadar da uzun sürmemektedir. Çalışan ekibimiz ortam içerisinde kaç petek bulunursa bulunsun kısa sürede profesyonel hizmet ortaya koymaya çalışır. Üstelik çevreye olumsuz bir zarar vermemek adına da çabalar. Ortamın batmadan kısa sürede petek temizliği ihtiyacınızı çalışanlarımızın tecrübeleri sayesinde sağlamaktayız. Peteklerde herhangi bir aksaklık tespit edildiğinde durum neticesinde çözümler üretilmektedir. Bu da yetmemekle birlikte aynı zamanda içerisindeki su boşaltılarak daha iyi ısınabilmesi adına sistem hazır hale getirilmektedir. Kış aylarında düzenli bakımları yapılan petekler sayesinde daha çabuk ısınma ve sürekli sıcaklık elde etmek mümkündür. Kısa bir zamanınız var ve petek temizliği konusunda firmaya ihtiyacınız varsa Ekip Tesisat firmasına başvurabilirsiniz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar