İstanbul
DOLAR23
EURO24
ALTIN1457

2200 öğrenci, Okan'da geleceğini keşfe çıktı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
2200 öğrenci, Okan'da geleceğini keşfe çıktı

Üniversite adaylarının geleceklerine yön vermelerine ve kendilerine en uygun kariyer planını yapmalarına yardımcı olan İstanbul Okan Üniversitesi’nin, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği “Servet Gülsün Şirin’le Geleceğini Keşfet Konferansı” 20 Aralık 2022 Salı günü Üniversitenin Tuzla Kampüsü’nde düzenlendi. 

Konferansa İstanbul’daki liselerden toplam 2200 öğrenci katıldı.

Açılış konuşmalarında İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Işıl Okan Gülen ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mithat Kıyak, iş dünyasına en yakın üniversite vizyonuna sahip olan İstanbul Okan Üniversitesi’nin farklılıklarından ve uluslararasılaşmaya verdiği önemden söz etti. 

Rektör Vekili Prof. Dr. Mithat Kıyak öğrencilerle iyi bir üniversitede bulunması gereken altı özelliği paylaştı: Uluslararası düzeyde öğrenci yetiştirmek, teknoloji üretmek-kullanmak, iyi eğitim vermek ve öğrencileri iş yaşamına hazırlamak, kültürün geliştiği bir merkez olmak, bilim insanı yetiştirmek, toplumsal duyarlılık sahibi olmak.

Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Işıl Okan Gülen ise “Sadece bir hayatınız var. Mutlu olacağınız mesleği seçmeli, onun için çalışmalısınız. Ancak mutlaka kendinize alternatif seçenekler de yaratmalısınız” diye konuştu.

Konferansta İstanbul Okan Üniversitesi Aday İlişkileri Müdürü Servet Gülsün Şirin sınav, gelecek, meslek ve yaşam tercihleri konularında gençlere yol gösterecek bir konuşma yaptı. Şirin, “Kendi potansiyelinizi açığa çıkarıp onu hayata geçirmek en büyük başarıdır” ifadesini kullandı. Gençlere ertelemekten vazgeçmeleri tavsiyesinde bulundu.

Etkinlik, öğrencilerin akademisyenlerle sohbet ettiği fakülte-bölüm tanıtımları ve kampüs turu ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı


Ege Üniversitesi, "Dijital İnovasyon İş Birliği Platformu" 'nun kurucu 8 üyesinden birisi olduÖnceki Haber

Ege Üniversitesi, "Dijital İnovasyon İş...

Tugay: Amacımız yeşil sevgisini aşılamakSonraki Haber

Tugay: Amacımız yeşil sevgisini aşılamak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar