İstanbul
DOLAR31
EURO34
ALTIN2101

Bankaya gitmeyenin tüm parası silinecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bankaya gitmeyenin tüm parası silinecek
Bankada hesabı olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren karar! Bankalar peş peşe uyarı yaptı. Bankaya gitmeyenlerin parası silinecek.

Türkiye'de milyonlarca vatandaşın bankalarda hesabı bulunurken, yaşanan yeni gelişme ile milyonlarca vatandaş harekete geçti. Bankalar peş peşe uyarıda bulundu. Bankalarda hesabı olan bazı vatandaşlar, uzun süre bu hesaplarını kullanmaz ve işlem yapmazlarsa bu paralar hesaplarından anında silinecek.

Bankalar, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için duyuru yaparak bu durumu önlemeye çalışıyor. Hala bankaya gidip işlem yapmayanlar için zaman iyice daralıyor.

0x0-son-dakika-maaslara-zam-yasasi-meclise-geliyor-emeklinin-memurun-gozu-3-temmuzda-1687837721695.jpg

Bankalar tarafından yapılan duyuruda hesapları 10 yıl içerisinde işlem yapmayanların hesaplarının zaman aşımına uğrayacağı belirtildi. Bu nedenle, banka hesabınızda işlem yapmayanların elini çabuk tutması gerekiyor.

Bankalar tarafından yapılan duyuruda, YTM'ye devredilmek üzere 01.01.2023 - 31.12.2023 tarihleri arasında zamanaşımına uğrayacak emanet ve alacakların listesinin belirlendiği de paylaşıldı. Bu nedenle, hesabınızda işlem yapmadığınız sürece zaman kaybetmeden bankanızla iletişime geçerek hesabınızın durumunu öğrenmeniz gerekiyor.

0x0-20-bin-lira-cepte-kaliyor-2009-2010-tarihlerine-dikkat-prim-borcunun-ucte-birini-odeyerek-emekli-olun-1630837028309.jpg

Banka hesaplarınızın zaman aşımına uğraması durumunda, hesaplarınızın tüm bakiyesi YTM'ye devrediliyor. Bu nedenle, hesabınızda bulunan paranızı kaybetmemek için hesabınızda işlem yapmanız büyük önem taşıyor.

BANKALAR PEŞ PEŞE UYARI YAPTI

"6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunun 83. Maddesine göre; yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve YTM’ye gelir kaydedilir.

Bankamızda 2023 yılında zamanaşımına uğrayacak yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar listesine zamanaşımı sorgulama ekranından ulaşılabilir.

Listede bilgileri bulunan müşterilerimizin YTM’ye devir yapılacak tarihten önce şubelerimize başvurmaları gerekmekte olup, listede belirtilen tarihe kadar işlem yapılmaması halinde söz konusu kıymetler ilgili yönetmeliğin 24. Maddesi uyarınca yatırım hesaplarındaki her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezi hesaplarına devredilecektir."

Kaynak: SON KAMU HABER - Selin Turşak


Fountas'tan Şampiyonluk AçıklamasıÖnceki Haber

Fountas'tan Şampiyonluk Açıklaması

Trabzonspor'un Transferi 9 Maçtır Hiç OynamadıSonraki Haber

Trabzonspor'un Transferi 9 Maçtır Hiç Oy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar