İstanbul
DOLAR32
EURO34
ALTIN2426

Gümüşhane’de İsrail'in Filistin'de yaptığı katliamlar protesto edildi!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gümüşhane’de İsrail'in Filistin'de yaptığı katliamlar protesto edildi!
Gümüşhane’de sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarca Filistinlilere destek amacıyla yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi.

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Gümüşhane’ de Memur-Sen, Cihannüma, Türkiye Gençlik Vakfı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Hak-İş, Anadolu Gençlik Derneği, Önder İmam Hatipliler Derneği ve vatandaşlar Filistin'e destek için toplandı. Kemaliye Camii’nde öğle namazını kılan STK temsilcileri ve vatandaşlar, yürüyüşe Fatih Parkından başladı. Vatandaşlar, Soykırıma Hayır! Filistine Destek Siyonizme Lanet yazılı pankart açıp, ellerindeki ‘Filistine Destek Siyonizme Lanet’, ‘Bir Seher Vaktinde Şafakla, Geleceğiz. Gün Bugün Ötesi Yok. Gün Bugün, Durmak Yok’, ‘İnsanlık Ölüyor Dünya Seyrediyor’, ‘Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum Ya Rab!’ yazılı dövizlerle Atatürk Caddesi PTT önünden 15 Temmuz Zafer Meydanına yürüdü. Hamas ile Filistin direnişini destekleyen sloganlar attı.

15 Temmuz Zafer Meydanında okunan Kuran-I Kerim’in ardından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması metni Memur-Sen Gümüşhane İl Başkanı Ergin Aslan tarafından okundu.

İnsanlık onurunu haykırmak için buradayız

Memur-Sen Gümüşhane İl Başkanı Ergin Aslan, ‘’Filistin direnişi bütün hesapların üstünde, Allah’ın bir hesabı olduğuna inananların davasıdır. Amerikan senatörü ne dedi: “Bu bir din savaşıdır ve ben İsrail’in yanındayım.” Doğru söylüyor, bu bir inanç savaşıdır: “İman edenler Allah yolunda savaşırlar. Kâfirler ise tağutun yolunda savaşırlar. (Öyleyse) şeytanın dostlarıyla savaşın. Şüphesiz şeytanın hilesi pek zayıftır.” (Nisa Suresi: 76). Bugün Türkiye genelinde Siyonist İsrail’in yaptığı, soykırımı lanetlemek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için, bugün buradayız.  Aynı anda Ankara’da, büyük bir mitingle Siyonist katliamı lanetliyor, bütün Türkiye’den aynı anda hem sözümüzü hem de sesimizi yükseltiyoruz. ‘’Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur’’ diyerek, Siyonizme karşı, onurluca direnen kardeşlerimize, Omuz vermek, kutlu direnişi, selamlamak için buradayız.  İkiyüzlü suskunluğa karşı, insanlık onurunu haykırmak için buradayız. Ve dünyanın tüm iyi insanlarına “zulmün ateşi insanlığı kuşatıyor” uyarısında bulunmak için buradayız.’’ Dedi

İsrail, emperyalizm tarafından kurulmuş ve desteklenen bir terör örgütüdür

Sözün bittiği yerdeyiz diyen İl Başkanı Ergin Aslan, ‘’ İkiyüzlülerin zulmü azdırdığı zamandayız. Soykırımcı Siyonistler, Filistin’de katliam yaparken, Susanların, kıyameti zorladığı zamandayız. Evet, bugün Filistin’de mazlumların kanı üzerine kurulmuş bir rejim var.  O şebekeye kimileri devlet diyor.  Hayır, İsrail bir devlet değildir.  İsrail, emperyalizm tarafından kurulmuş ve desteklenen bir terör örgütüdür.  İsrail, bütün dünyaya kötülük yayan, soykırımcı bir organizasyondur. İşte, bu rejime karşı direnen bir avuç insan, bugün bütün dünyanın onurunu, ayakta tutmaya çalışan bu halk, katlediliyor.  İnsanlık nerede?  Onur nerede? Bugün Filistin’de can pazarı kurulmuş. Gazze’de çocuklar ölüyor! Gazze’de kadınlar ölüyor! Gazze’de ihtiyarlar ölüyor! Gazze’de insanlık ölüyor! Kan üzerine yükselmiş Batı Medeniyeti, katille aynı safta. Ey insanlık neredesin? Biz biliyoruz, Filistin’de kardeşlerimiz onurlarıyla şehit oluyor.  Dünyanın kötülüğü ise geride kalanların yakasına yapışıyor. ‘’ diye konuştu

Sözün bittiği yerdeyiz

Ergin Aslan, ‘’Şu vahşetin ortasında, kan ve irinden beslenen Siyonistlerin, söylediklerine bakın, nasıl bir kötülükle karşı karşıya olduğumuzu, daha iyi anlarsınız. İsrail savunma bakanı çıkıyor, Filistinliler hakkında, ‘onlar insan değil, hayvanlarla savaşıyoruz’ diyor. Kötülüğün görüntüsü, Netanyahu ‘Gazze’yi dümdüz edeceğiz’ diyor.  Sözde sağlık bakanı, ‘hastanelere başvuran Filistinlileri, tedavi etmeyeceğiz’ diyor. Hatta ‘hastanede yatan Filistinliler infaz edilebilir’ diyerek kutsal bir mesleği, terör aracına dönüştürüyor.  Sözde Cumhurbaşkanları, ‘Elektrik, su, yiyecek verilmeyecek. Yardım Ulaştırmaya çalışan araçlar vurulacak’ derken, sözde bir milletvekili, ‘nükleer silah kullanmalıyız’ diyebiliyor. Değerli kardeşlerim, her savaşın bir hukuku vardır. Bütün mahlukatta bir denge vardır. Fakat kandan, irinden beslenen bu örgüt, vahşetini sınırlayacak hiçbir değere, hukuka sahip değildir. Bakın, insanlıktan çıkmış, sözde savunma bakanları ne diyor, ‘Askerler her şeyi yapabilir. Hiçbir yaptığı iş için sorumlu değiller, yargılanmayacaklar.’ ABD’li bir senatör ise ‘Bu bir din savaşı. Her yeri bombalamalıyız.” diyerek, kötülük rejimine dini bir kılıf geçiriyor. 

İsrail’e giden ABD dışişleri bakanı, “Ben buraya ABD dışişleri bakanı olarak değil, bir Yahudi olarak geldim” diyerek bu din savaşı sözüne de destek vermiş oluyor. Ve kendisi de bir katliam üzerine kurulmuş ABD ve İngiltere, bu kanlı rejime destek olması için uçak gemileri gönderiyor. Fransa, Almanya başta olmak üzere AB başkentlerinden de soykırıma destek açıklamaları geliyor. Kendisi de soykırımlar üzerine kurulmuş Fransa gibi, bazı ülkeler, Filistin’i destekleyen eylemleri bile yasakladılar. Bütün bu zeminde kim tanır uluslararası hukuku. Kim tanır insanı, insanlığı. Evet, Onun için sözün bittiği yerdeyiz. Onun için dünyanın iyi insanlarına çağrıda bulunuyoruz. “Bu zulüm bütün dünyayı saracak!” O uçak gemilerinin bölgeye sadece İsrail’e destek için gelmediğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. ‘’ şeklinde konuştu

Ergin Aslan sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Bütün hesapların hepsi, İsrail’in bölgesel planları ve güvenliği için. Güvenlik güçlerimizin Suriye’deki haklı operasyonlarından rahatsız olmaları da bundan. Emperyalistlere güçlü bir sesle, altını çizerek ifade etmek isteriz ki; “Daha çok rahatsız olacaksınız!”  Kirli bir propaganda çarkı altında yaşıyoruz. Kitlesel ölümleri gerçekleştirenler suçsuz, kendini savunanlar suçlu. Kimse başını kuma gömmesin. Bir ekran görüntüsüne kapılıp, kendini kurtaracağını da zannetmesin. Sırtını emperyalistlere dayamış bir terör örgütü, Filistin topraklarında, aralıksız seksen yıldır katliam yapıyor.

Bu gerçekten kaçabilir miyiz? Katil belli iken, kimse güce yaslanıp maktulü taşlamasın. Bu köhne dünya yıkılır! Ancak adaletle yoğrulmuş insanlık ayakta kalır.  Bizim tarafımız belli, biz postallarıyla adaleti ezenlerin değil. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız.

Biz, Filistin’in, haklı davasının yanındayız.  Çünkü biz, insanız ve Müslümanız. İnsanlık, bir gün adaleti tutup kaldıracak. Zalimden hesap soracak. Onun için zulümden korkmayacağız. Onun için bir kere daha haykırıyoruz; İsrail soykırımcı bir terör örgütüdür. İsrail, kan ve irinden beslenen bir terör şebekesidir.

İsrail, bir gün yerle yeksan olacaktır. Kahrolsun İsrail. Kahrolsun İsrail’i destekleyen emperyalizm. Dünyayı ve ülkemizi okuyarak, yorumlayarak çalışacağız. Desteğimiz de tepkimiz de anlamlı olacak. Çünkü bizim bir hikâyemiz var, hikâyemizin içinde, acılarımız var, sıkıntılarımız var, unutamayacağımız yaralarımız var.

Her şeyden önce iki dünyaya dair bir derdimiz var. Yaşasın adalet diyoruz, yaşasın insanlık diyoruz, yaşasın özgür Filistin diyoruz.’’

Yürüyüşe katılanlar, basın açıklamasından sonra yapılan duanın ardından dağıldı.

Haberin Videosu; https://www.youtube.com/watch?v=tcK6WjFNlDU&t=700s

 

Anahtar Kelimeler:
Nenad Bjelica'nın yeni takımı için flaş iddiaÖnceki Haber

Nenad Bjelica'nın yeni takımı için flaş...

TRABZONSPOR’DAN DEVRE ARASI BOMBASI! THİAGO ALCANTARASonraki Haber

TRABZONSPOR’DAN DEVRE ARASI BOMBASI! THİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar