İstanbul
DOLAR31
EURO34
ALTIN2100

Kiracılar aman dikkat başınız yanabilir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kiracılar aman dikkat başınız yanabilir
Kiracılar ve ev sahipleri arasındaki bu sorunlar dikkat edin. Avukat Alim Yılmaz açıkladı.

Kiracılar ve ev sahipleri arasındaki krizler gittikçe büyümeye devam ediyor. Bu noktada kiracı ve ev sahipleri haklarını öğrenmek için araştırmalara başlıyor.

‘Ev sahibi 10 yıl dolduktan sonra kiracıyı çıkartabilir mi?’ sorusu merak edilen konuların başında geliyor. Uzman isim Avukat Alim Yılmaz soruya açıklık getirdi.

YILMAZ: ÇÖZÜM YENİ BİR KİRA KONTRATI YAPMAK

Alim Yılmaz, 10 yıl uzayan sözleşmelerde ev sahibi evden çıkartma hakkına sahip olduğunu belirtirken, sebepsiz şekilde de yapabileceğinin altını çizdi. Karamsara düşen kiracı için bir çözüm yolu olduğunu aktaran Yılmaz, “Ev sahibiniz ile yeni bir kira kontratı imzalayacaksınız ya da yeni bir eve geçeceksiniz. Yeni bir kira kontratı demek, yeni bir sürenin başlangıcıdır. Kısacası her şeyin sıfırlanması anlamını taşır. Eğer kirada 10’uncu yılınızdaysanız veya sözleşme imzalarsanız 10 yıl daha sizi ev sahibi çıkartamaz” dedi.

“BUNU YAPARSANIZ YANARSINIZ”

Alim Yılmaz, kiracılara seslenerek kritik uyarıda bulundu. Yılmaz, “Ama istediği parayı sadece hesabına göndererek hiçbir yazılı sözleşme yapmadan yaparsanız sizi çıkartabilir. Bu konuda dikkatli olun yoksa yanarsınız" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: KAMU SON HABER


Emekli maaşlarına 7 bin TL eklenecekÖnceki Haber

Emekli maaşlarına 7 bin TL eklenecek

Emeklinin hesabına ek zamla birlikte o para da yatacakSonraki Haber

Emeklinin hesabına ek zamla birlikte o p...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar