İstanbul
DOLAR31
EURO34
ALTIN2101

SGK ve Bağ-Kur emeklisine ne verilecek?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SGK ve Bağ-Kur emeklisine ne verilecek?
Hükümet, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ek zam ve en düşük emekli maaşının yükseltilmesiyle ilgili çalışmayı tamamladı.

SSK ve Bağkur emekli aylıklarına iyileştirilme yapılmasına yönelik çalışmada sona yaklaşıldı. En düşük emekli aylığının yükseltilmesine yönelik çalışma, Kabine Toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

SGK ve Bağ-Kur emeklisi bekliyor!

TÜİK tarafından 3 Ocak'ta yüzde 64,77 olarak açıklanan 2023 yılı enflasyon rakamıyla memur ve emeklilerin maaş artış oranı da netleşmişti. Memur ve memur emeklisinin yüzde 49,25'lik maaş artışına karşın, işçi ve Bağkur emeklisinin zam oranının 37,57'de kalması kamuoyunda beklentilere yol açmıştı.

Hazırlıklar tamamlandı!

Beklentiler üzerine, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz koordinasyonunda çalışmalara başlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Hazine ve Maliye bakanlıkları düzenleme için hazırlıklarını tamamladı.

En düşük emekli aylığı kaç lira olacak?

Mevcutta 7 bin 500 lira olarak uygulanan en düşük emekli aylığının yükseltilmesine yönelik farklı senaryoların yer aldığı çalışma, gelecek hafta yapılacak Kabine Toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

Yasalaşması için Meclis'e gidecek

Kabinedeki değerlendirmelerin ardından neticelendirilecek çalışma, kamuoyuyla paylaşılacak ve yasalaşması için Meclis'e sevk edilecek.

Cevdet Yılmaz'dan emekli zammı açıklaması...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilere yapılacak ek zamla ilgili açıklama yaptı. "SSK, Bağkur ve memur emekli aylıklarını dengeye taşıyacağız" diyen Yılmaz şöyle devam etti: "Bunun için kanuni düzenleme ihtiyacı var. En düşük emekli maaşı olan 7 bin 500 lira için ne yapabileceğimizi çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde Kabine'de ele alınacak. Emeklilerin yanında olmaya devam edeceğiz."

KAYNAK: İNTERNETHABER


Trabzonspor'da ayrılık! Resmen açıklandıÖnceki Haber

Trabzonspor'da ayrılık! Resmen açıklandı

Irak'ın kuzeyinde 6 asker şehit olduSonraki Haber

Irak'ın kuzeyinde 6 asker şehit oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar