İstanbul
DOLAR33
EURO36
ALTIN2550

Siber Güvenlik Sektörünün Gizli Silahı Trend Micro Zero Day Initiative

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Siber Güvenlik Sektörünün Gizli Silahı Trend Micro Zero Day Initiative
Trend Micro Zero Day Initiative güvenlik açıklarını erken aşamada tespit ederek güvenlik ihlallerinin önlenmesine ve işletmelerin milyonlarca dolar tasarruf etmesine yardımcı oluyor

Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden Trend Micro, Omdia’nın hazırladığı rapora göre 2023 yılında dünya genelinde açıklanan güvenlik açıklarının yüzde 60’ını tespit ederek Pazar lideri oldu.

Omdia'nın hazırladığı "Güvenlik Açığı Pazarı: 2023" raporunun tamamına ulaşmak için https://www.trendmicro.com/explore/omdia-research adresini ziyaret edebilirsiniz.

Trend Micro COO'su Kevin Simzer, "İş operasyonlarımız, kritik altyapılarımız ve günlük yaşamlarımız giderek daha fazla yazılıma dayandığından, bu sistemlerin güvenliğini sağlamak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Trend Micro Zero Day Initiative'in (ZDI), güvenlik açığı açıklamalarına yönelik proaktif ve kapsamlı yaklaşımı, uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve uzmanlığımızla birleştiğinde müşterilerimizi her zamankinden daha hızlı korumamızı sağlıyor. Bu alandaki liderliğimiz riskleri azaltıyor ve işletmeler için önemli maliyet tasarruflarına dönüşerek küresel siber güvenliği geliştirme ve iş sürekliliğini destekleme hedefimizi daha da ileriye taşıyor" dedi.

Omdia, güvenlik açıklarını kamuya açık bir şekilde araştıran ve açıklayan 9 küresel tedarikçinin/kuruluşun bağımsız bir karşılaştırmalı analizini yaparak 2023 yılında kamuoyuna duyurulan ve CVE atanan 1.211 güvenlik açığını analiz etti.

Omdia, Trend Micro'nun kamuoyuna en yakın rakibinden 2,5 kat daha fazla güvenlik açığı açıkladığını tespit etti. ZDI, 16 yıl üst üste dünyanın en büyük tedarikçiden bağımsız hata ödül programı oldu ve 2007'deki ilk pazar analizinden bu yana güvenlik açığı yönetimi pazarına liderlik ediyor

ZDI tarafından gerçekleştirilen araştırmaların kazandırdığı bilgi ve farkındalık, XDR, saldırı yüzeyi yönetimi (ASM) ve sanal yama gibi yetenekler de dahil olmak üzere Trend Vision OneTM platformuna dahil ediliyor. Bu, şirketin müşterilerini rakiplerinden daha verimli ve hızlı bir şekilde korumasını sağlıyor. Örneğin, bir güvenlik açığı tespit edilip tedarikçiye bildirildikten hemen sonra, genellikle resmi bir yama yayınlanmadan haftalar hatta aylar önce ağ IPS koruması sunuyor.

Genel olarak Omdia, 2023 yılında açıklanan tüm tehditlerin %10'unun kritik, %69'unun yüksek önem derecesine sahip, %21'inin orta ve %1'den azının düşük önem derecesine sahip olarak sınıflandırıldığını tespit etti. Bu bulgular, programın önemli güvenlik açıklarını bulma ve ele alma konusundaki başarısını ortaya koyuyor.

İlk erişimde yama uygulanmamış bir güvenlik açığından kaynaklanan veri ihlalinin ortalama maliyeti 2023 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,45 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu rakam, güvenlik olaylarının işletmeler üzerindeki önemli mali etkisini gözler önüne seriyor. Bu maliyetlere katkıda bulunan faktörler arasında tespit ve tehlikenin büyümesi, bildirim, ihlal sonrası müdahale ve iş kaybı yer alıyor.

Siber tehditler daha sofistike hale geldikçe, finansal sonuçlar işletmeler açısından daha ciddi hale geliyor. Trend Micro tarafından uzun süredir savunulan proaktif güvenlik açığı yönetimi ve zamanında yapılan açıklamalar, bu riskleri azaltmada büyük önem taşıyor.

Trend Micro hakkında:

Siber güvenlik alanında global lider olan Trend Micro, dijital bilginin dünya genelinde güvenli bir şekilde paylaşılmasına yardımcı olan çözümler sunuyor. On yılların verdiği güvenlik tecrübesiyle global tehdit araştırması ve sürekli devam eden inovasyondan aldığı güçle, Trend Micro’nun siber güvenlik platformu, bulut ortamları, ağlar, cihazlar ve uç noktalarda milyonlarca son kullanıcıyı ve yüz binlerce işletmeyi koruyor. Bulut ve işletmeler için siber güvenlik konusunda bir lider olan Trend Micro'nun siber güvenlik platformu AWS, Microsoft ve Google gibi ortamlar için en iyi hale getirilmiş ileri düzey tehdit savunma teknikleri sağlıyor. 65 ülkede 7.000 çalışanı ile Trend Micro, kurumların birbirleriyle bağlantılı dünyasını güvence altına alıyor. Daha fazla bilgi için www.trendmicro.com.tr

Anahtar Kelimeler:
vivo V30, sosyal medya deneyimini üst seviyeye taşıyorÖnceki Haber

vivo V30, sosyal medya deneyimini üst se...

Trabzonspor'un yeni transferi Cihan Çanak Trabzon'daSonraki Haber

Trabzonspor'un yeni transferi Cihan Çana...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar