İstanbul
DOLAR32
EURO34
ALTIN2491

Sosyal İnovasyon Ajansı'ndan FSM Üniversitesi'nde “Tasarım İçin İnovasyon” Etkinliği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sosyal İnovasyon Ajansı'ndan FSM Üniversitesi'nde “Tasarım İçin İnovasyon” Etkinliği

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal İnovasyon Ajansı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin davetiyle “Tasarım İçin İnovasyon” başlığı altında düzenlediği etkinlikte, “Şehir için Sosyal İnovasyon”, “Kültürel Planlama” ve “Sosyal Fayda ve Etki Odaklı Planlama’’ sunumları gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde kurulan Sosyal İnovasyon Ajansı (SİA), Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Grafik Tasarım bölümünün davetiyle öğrencilerle bir araya geldi.

Sosyal İnovasyon Ajansı, üniversitenin Ayasofya Yerleşkesi’nde tasarım ve inovasyonu harmanlayarak, “Şehir için Sosyal İnovasyon”, “Kültürel Planlama” ve “Sosyal Fayda ve Etki Odaklı Planlama’’ sunumları gerçekleştirdi.

Kültürel planlama basamaklarında veri temelli sosyal fayda ve etki çalışmalarından bahsedilen etkinlikte, Sosyal İnovasyon Ajansı’nın sosyal etki ve sosyal fayda temelli yürüttüğü çalışmalar da örnek olarak anlatıldı.

“Tasarım İçin İnovasyon” atölyesi ile kültürel bir faaliyet olarak kendi grafik tasarım festivallerini tasarlayan öğrenciler, infografi çalışmaları ile sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı


KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan Büyükşehir'in çadır kentine ziyaretÖnceki Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan Büyük...

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İzmirli şehitlerin anısına saygıSonraki Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İzmirli...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar