İstanbul
DOLAR33
EURO36
ALTIN2550

Türk Teknik Adam Dünya Devinin Yeni Hocası Oldu!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türk Teknik Adam Dünya Devinin Yeni Hocası Oldu!
Borussia Dortmund'da Edin Terzic'in ayrılığı sonrası teknik direktörlük görevine Nuri Şahin getirildi.

Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund, teknik direktörlük görevine Nuri Şahin'in getirildiğini açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, görevden ayrılan Edin Terzic'in yerine 2027 yılına kadar Nuri Şahin'in getirildiğini açıkladı. Nuri Şahin, geçtiğimiz sezonun ortasından bu yana Edin Terzic'in yardımcılığını yapıyordu.

"Bana duyulan güvenden dolayı teşekkür ederim"

Borussia Dortmund'un teknik direktörlüğüne getirildiği için çok mutlu olduğunu söyleyen 35 yaşındaki Nuri Şahin, şöyle konuştu:

Borussia Dortmund'un teknik direktörü olmak benim için büyük bir onur. Kulüpteki tüm sorumlulara bana duydukları güven için teşekkür etmek istiyorum. BVB'deki görevimi dört gözle bekliyorum. İlk günden itibaren başarımızı en üst düzeye çıkarmak için elimizden gelen her şeyi büyük bir tutkuyla yapacağız.

"Nuri doğru teknik direktör"

Borussia Dortmund Spor Genel Müdürü Lars Ricken ise "Nuri Şahin gibi genç neslin bir temsilcisine teknik direktörlük görevini devredebildiğimiz için çok mutluyuz. Kendisini son birkaç yıldır antrenörlük kariyerine hazırladı ve yeni görevini büyük bir özveriyle yerine getirecek ve takımımızı geliştirmeye devam edecektir. Eski takım arkadaşları olarak, güven ve hırs ruhu içinde birlikte çalışacağız. Nuri hem oyuncu hem de yardımcı antrenör olarak kulübü, personeli ve Dortmund DNA'sını iyi biliyor. Nuri'nin bizim için doğru teknik direktör olduğuna inanıyoruz." sözlerini sarf etti.

"Nuri'ye güvenimiz tam"

Borussia Dortmund Sportif Direktörü Sebastian Kehl de Nuri Şahin'in doğru tercih olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

Nuri Şahin geçen sezon takımımızın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde finale yükselmesine yardımcı oldu. Oyuncu ve yardımcı antrenör olarak edindiği deneyimlerden BVB'nin nasıl çalıştığını ve özellikle de başarının nasıl geldiğini biliyor. Doğal otoritesi ve uzmanlığı sayesinde takımımıza çok iyi erişebiliyor ve birlikte ne üzerinde çalışmamız gerektiğini biliyor. Nuri'ye güvenimiz ve desteğimiz tam!


Teknoloji sever babalar için HP'den mükemmel hediyeler!Önceki Haber

Teknoloji sever babalar için HP'den müke...

15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğe kapatıldıSonraki Haber

15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğe kapat...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar