İstanbul
DOLAR33
EURO36
ALTIN2550

Türkiye akaryakıt sektörünün geleneksel lideri Petrol Ofisi Grubu 2023 yılında da zirvede

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye akaryakıt sektörünün geleneksel lideri Petrol Ofisi Grubu 2023 yılında da zirvede
Türkiye'deki yurt içi akaryakıt satışları 2023 yılında yaklaşık 31,8 milyon tona yükselirken sektörün geleneksel lideri yine değişmedi. Petrol Ofisi Grubu, yurt içi toplam satışlarda 2023 yılını yüzde 21,85 pazar payı ile tamamlayarak açık ara liderliğini korudu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), “Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu”nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre 2023 yılında toplam yurt içi akaryakıt satışları bir önceki yıla göre yüzde 8,01 artarak 31,8 milyon tona yükseldi. Türkiye'nin enerji altyapı grubu Petrol Ofisi ise 2023 yılındaki 6,9 milyon tonluk yurt içi satış miktarı ve yüzde 21,85'lik pazar payı ile sektördeki geleneksel liderliğini üst üste 14. yıla taşıdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Petrol Ofisi Grup CEO'su Mehmet Abbasoğlu, “Sektör olarak enerjinin erişilebilirliği, güvenliği ve çevresel sürdürülebilirliğe olan etkisi ekseninde şekillenen gündemde önemli sınavlardan geçiyoruz. Petrol Ofisi Grubu olarak deniz, hava ve karadaki teknolojik altyapı yatırımlarımızla ülkemizin enerji geçişindeki hedeflerine katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. 14'üncü yılını kutladığımız liderliğimiz de bu çok kanallı ve kapsamlı yatırım anlayışımızın bir sonucu.” şeklinde konuştu.


Trabzonspor'un yeni transferi Cihan Çanak Trabzon'daÖnceki Haber

Trabzonspor'un yeni transferi Cihan Çana...

Nwakaeme'nin Trabzon'a dönüş tarihi belli oldu!Sonraki Haber

Nwakaeme'nin Trabzon'a dönüş tarihi bell...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar