İstanbul
DOLAR33
EURO36
ALTIN2550

Vestel, Faturalab ile Tedarik Zinciri Finansmanında Yeni Bir Döneme Adım Atıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vestel, Faturalab ile Tedarik Zinciri Finansmanında Yeni Bir Döneme Adım Atıyor
Türkiye'nin lider teknoloji ve ev aletleri üreticisi Vestel, sürdürülebilir finansman desteği kapsamında uyguladığı satıcı kredili tedarik zinciri finansman programını Faturalab platformuna taşıyarak sektördeki öncü adımlarına bir yenisini ekliyor.

Türkiye'nin en köklü tedarik zinciri programlarından birini yürüten Vestel, bu stratejik hamle ile programını daha da büyütme ve geliştirme amacını taşıyor.

Programın temel özelliği, tedarikçilere farklı Finansal Kurumlar tarafından tahsis edilen limitlerin de kullanabilmesi. Tüm eFatura otomasyon sürecinin Vestel Grup şirketlerinin altyapı desteği ile gerçekleşmesi sayesinde çok daha verimli bir işletme sermayesi yönetimi süreci sunulabiliyor. Bu işbirliği kapsamında, Faturalab'ın müşterilerine ücretsiz sunduğu SAP plug-in uygulaması, Vestel'in özel risk takip sistemi ile entegre edildi.

Vestel ve Faturalab arasındaki bu stratejik işbirliği tedarikçilere Faturalab'in geniş ürün yelpazesinden de yararlanma fırsatı sunuyor. Projeyle Vestel tedarikçileri dinamik iskonto, dikey ticaret finansmanı gibi yenilikçi finansal çözümlere kolayca erişebilecekler ve işletme sermayelerini daha etkin bir şekilde yönetebilecekler.

Vestel'den Yenilikçi Adım

Vestel CFO'su Bülent Kiracıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Vestel olarak tedarik zinciri finansmanı alanında yenilikçi çözümler sunan Faturalab ile işbirliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu stratejik adım, tedarikçilerimize daha iyi hizmet sunma ve iş süreçlerimizi daha da verimli hale getirme konusundaki kararlılığımızı gösteriyor." dedi.

Faturalab CEO'sundan Açıklama

Faturalab CEO'su Emre Aydın, "Vestel gibi sektörün öncü şirketlerinden biriyle iş birliği yapmaktan onur duyuyoruz. Teknolojimiz ve yenilikçi finansal çözümlerimizle Vestel'in tedarik zinciri finansmanı süreçlerine değer katmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Bu iş birliği, her iki şirketin de yenilikçilik, müşteri odaklılık ve sürekli iyileştirme değerlerini paylaştığını ve Türkiye'de tedarik zinciri finansmanı alanında yeni standartlar belirlemeye hazır olduklarını gösteriyor.

FaturaLab Hakkında

FaturaLab, toplam 40 Milyar TL finansmana aracılık etmiş, her gün 12 bin den fazla faturanın yüklendiği, günlük ortalama işlem hacminin 150 milyon TL’yi aştığı, iki bine yakın “aktif” üyesi olan bir finansman platformudur. Toplam 24 Finansal Kurum, üye firmalara 7 Milyar TL üzerinde kredi limiti ile finansman sağlamaktadırlar. Platformun ürün altyapısı pek çok farklı finansal çözüm barındırmaktadır. FaturaLab alternatif fonlama sağlama stratejisi kapsamında banka finansmanının yanı sıra alıcı firmaların öz kaynaklarıyla faturaları iskonto edebildiği Dinamik İskonto çözümünü devreye almış ve alıcıların banka oranlarıyla tedarikçilerinin faturalarını iskonto etmelerini sağlamıştır. Yeni uygulanmaya başlayan Dikey Ticaret Finansmanı ürünü ise finansmanın alt tedarikçilere ulaşmasına imkân tanımıştır.


Türkiye’de işe alım beklentilerinde olumlu hava hâkimÖnceki Haber

Türkiye’de işe alım beklentilerinde olum...

Babanızın yeni tarzı Philips’tenSonraki Haber

Babanızın yeni tarzı Philips’ten

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar