İstanbul
DOLAR31
EURO34
ALTIN2100

Artık tüm veliler o parayı her ay ödemek zorunda

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Artık tüm veliler o parayı her ay ödemek zorunda
Valilik tüm okul öncesi velilerine kötü haberi verdi. Veliler bundan sonra o parayı her ay ödemek zorunda kalacak.

Velilere kötü haberi İzmir Valiliği verdi. İzmir Valiliği'nin kentteki resmi anaokulları için velilerden katkı payı ücreti alınması için yazı gönderdiği ortaya çıktı.

İzmir Valiliği, MEB yönetmeliğine göre ücretsiz olan okul öncesi eğitim hizmeti veren resmi eğitim kurumlarında öz bakım süreçlerini desteklemek için katkı payı alınacağını bildirdi.

Edinilen bilgiye göre, Vali Süleyman Elban'ın da “olur” verdiği katkı payı yazısı İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi imzasıyla valiliğe sunuldu.

İl Milli Eğitim Tespit Komisyonu’nun kararına göre 2024 yılında velilerden aylık 375-980 TL arasında değişen “katkı payı” alınacak.

Valilik yazısında “ilgi” olarak yer alan Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Katkı Payı Tespit Komisyonu Tutanağı” da 20 Ekim 2023'te düzenlendi.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün 17 Ekim 2023 tarihli yazısı üzerine komisyonun toplandığı belirtilen yazıda, İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, yardımcısı İbrahim Doğru ve Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Sıtkı Şatır'ın imzası bulunuyor.

Oybirliğiyle alınan bu karara göre; 2023-2024 döneminde aylık ücretler resmi bağımsız anaokullarında; yemeksiz 600 TL, yemekli ise 980 TL olarak belirlendi.

İlkokul, ortaokul ve lise bünyesindeki anasınıflarında ise bu aylık ücretler 375-750 TL olarak belirlendi. Mesleki ve teknik Anadolu lisesi bünyesindeki uygulama sınıflarının aylık ücreti de 600 ila 980 TL olacak.

KAYNAK: ANKA


A Milli Takım'ın EURO 2024'teki rakipleri belli olduÖnceki Haber

A Milli Takım'ın EURO 2024'teki rakipler...

Abdullah Avcı'dan Operasyon! 4 yıldızın üstünü çizdiSonraki Haber

Abdullah Avcı'dan Operasyon! 4 yıldızın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar